czwartek, 6 października 2016

Najpierw słucham, potem czytam.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że warto czytać. Czytanie rozwija umiejętność wypowiadania, poprawia pamięć i koncentrację, poszerza wiedzę i zasób słownictwa. Warto również słuchać jak czytają inni. O korzyściach z czytania można przeczytać  tutaj 


Dopiero poznajemy literki. Chętnie przeglądamy książeczki z obrazkami i wyszukujemy w tekście poznane litery. Powoli organizujemy naszą klasową bibliotekę książek przyniesionych z domu. Od października ruszył nasz klasowy projekt "Najpierw słucham, potem czytam", podczas którego każdego tygodnia zaproszony gość, będzie nam czytał wybrane opowiadanie lub jego fragment. Celem projektu jest zainteresowanie książką, wdrożenie do uważnego słuchania, a także poznanie i zintegrowanie rodziców i dzieci.
Najczęściej osobami czytającymi będą nasi rodzice, ale chcemy zaprosić również inne osoby do czytania. Mile będą widziane babcie, dziadkowie, rodzeństwo. 


Spotkanie pierwsze.

Jako pierwsza czytała już nam mama Anastazji, pani Karolina. Z uwagą słuchaliśmy opowiadania o misiu i Maszy, które wywoływało w nas wiele radości. Po wysłuchaniu porozmawialiśmy o bohaterach i wydarzeniu przedstawionym w opowiadaniu. Ciekawi jesteśmy, kolejnych przygód Maszy. Mamy nadzieję, że mama Anastazji jeszcze do nas przyjdzie, aby poczytać nam o Maszy.
Dziękujemy bardzo pani Karolino!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz